پیام‌پرداز «سامان» و «نارین» را معرفی می‌کند

[ad_1]

پیام‌پرداز ضمن رونمایی از محصولات جدید، تازه‌ترین به‌روزرسانی محصولات پیشین خود را نیز به الکامپ آورد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مهندس اصغر نعمتی، معاون مدیرعامل شرکت مهندسی ارتباطی پیام‌پرداز، خبر از رونمایی محصول «سامان» داد و گفت: سامان برای احراز هویت دوعاملی و واحد به کار می رود و مخفف «سامانه احراز هویت متمرکز امن نوین» است.

وی توضیح داد: احراز هویت یکی از دغدغه عمده سازمان‌هاست و این محصول در واقع پاسخی است به این نیاز ضمن آنکه بسیار ساده و با صرفا یک کلیک قابل دسترس برای کاربر خواهدبود. شرکت مهندسی پیام‌پرداز در راستای نیاز کشور به راهکارهای نوین و متمرکز احراز هویت، اقدام به معرفی سامانه متمرکز احراز اصالت نوین سامان در این نمایشگاه کرده‌است.

نعمتی افزود: در سازمان‌ها، به‌ مرور زمان نرم‌افزارهای مختلفی نصب و راه‌اندازی می‌شوند که هرکدام قسمتی از سازمان را مکانیزه می‌کنند، بنابراین کاربران سازمان برای ورود به هرکدام از این برنامه‌های کاربردی، نیاز به کلمه‌ عبور و نام کاربری مجزایی دارند که مشکلات زیادی را برای مدیران و کاربران سازمان ایجاد می‌کند. محصول سامان جدید ترین محصول ساخت این شرکت به‌عنوان یک سامانه احراز هویت متمرکز (CAS)، امکان ارائه سرویس ورود یک‌باره (SSO) به سامانه‌های متنوع سازمان را با استفاده از مکانیزم‌های نوین احراز اصالت چندعامله نظیر تلفن‌های هوشمند فراهم می‌کند.

وی از رونمایی محصول دیگری نیز خبر داد و گفت: در این دوره از الکامپ ضمن اینکه همه محصولات خود را به‌روز کرده و نسل جدیدی از آنها را به اینجا آورده‌ایم از محصول دیگری نیز رونمایی کردیم که در واقع فایروال نسل جدید NGFW است. شرکت مهندسی پیام‌پرداز از دیواره آتش نسل جدید (Next Generation Firewall) خود به اسم «نارین» هم رو نمایی کرد. این دیواره آتش در لبه شبکه قرار گرفتهو برای کنترل اینترنت و سرورهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نسل جدید از دیواره‌های آتش با حفظ ویژگی‌های دیواره‌های آتش نسل قدیم با هدف اضافه کردن ویژگی‌هایی مثل سرعت بیشتر، تشخیص حملات پیشرفته‌تر، تشخیص نرم‌افزارها یا برنامه‌های کاربردی و درنهایت تشخیص کاربران استفاده‌کننده از شبکه، ساخته شده‌است.

نعمتی ادامه داد: در این نوع دیواره آتش، امکان مدیریت کاربران برای دسترسی به اینترنت وجود دارد. به طور مثال این امکان وجود دارد که دسترسی کاربران شبکه برای ارتباطات تلگرامی و gmail در ساعات خاصی از روز (مثلاً ساعات اداری) محدود شود. همچنین امکان مدیریت پهنای باند بر مبنای کاربران و گروه‌های مختلف و همچنین پروتکل‌های لایه کاربرد در این محصول گنجانده شده‌است، به طور مثال می‌توان پهنای باند برای VoIP را طوری تعریف کرد که در حالت استفاده زیاد از اینترنت، VoIP دچار مشکل نشود.

علاقه‌مندان می‌توانند تا دوم مردادماه از غرفه این شرکت امنیتی در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۷ بازدید کنند.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *